Wakacje z terapią tańcem i ruchem

12-18 sierpnia 2017

Wakacje z terapią tańcem i ruchem oraz tańcami w kręgu
Ruch - Ciało - Umysł

Warsztaty pracy z ciałem, ruchem i tańcem mogą być formą terapii, medytacji a także drogą rozwoju. Taniec i improwizacja ruchowa wykorzystywane w terapii tańcem i ruchem wspomagają osobistą, bezpośrednią i głęboką łączności z własnym ciałem, prowadzą do samoświadomości, samoakceptacji, spontaniczności i autentycznej ekspresji. Praktykowane w atmosferze akceptacji i szacunku stwarzają możliwość głębszego doświadczania i badania relacji między ruchem i bezruchem, między swoim wewnętrznym światem, a tym czego doświadczamy na zewnątrz. Pomagają odkryć własną kreatywność, zaufać procesowi twórczemu i spotkać się z pełnią życia. Umożliwiają całościowe zaangażowanie się w proces własnej integracji w sferach psychiczno-emocjonalnej, poznawczej i fizycznej. Poprzez taniec i ruch możemy rozwiązywać wewnętrzne konflikty, lepiej radzić sobie ze stresem i trudami codzienności. Doświadczenie taneczne nie jest potrzebne, wystarczy zaciekawienie i gotowość.
 

Codziennie ok. 7 godzin warsztatowych (uczestnicy otrzymają zaświadczenia o 35 godzinach warsztatowej pracy technikami terapii tańcem i ruchem):

- Praca ze świadomością ciała w plenerze lub na sali

- Warsztaty terapii tańcem i ruchem oraz Ruchu Autentycznego

- Tańce w kręgu/ relaksacja

- Podsumowanie dnia, możliwe filmy tematyczne
 

Główne formy pracy:

- IMPROWIZACJA - naturalny, spontaniczny ruch i taniec, budzenie wewnętrznego tancerza, twórcy

- TECHNIKI ŚWIADOMOŚCI CIAŁA – głównie BMC (Body Mind Centering) i metoda Feldenkraisa -uświadamianie ciała i wzorców ruchowych, uruchamianie/ wzmacnianie połączeń ciało-umysł,

- LBMA, praca z różnymi jakościami i aspektami ruchu i tańca, integracja psycho-fizyczna

- RUCH AUTENTYCZNY - MINDFULNESS w ruchu, zatapianie się w doświadczeniu „tu i teraz”

- TAŃCE W KRĘGU, czyli niepowtarzalna moc płynąca z grupy, poczucia wspólnoty i świadomego skupienia na energii powstającej podczas wspólnego poruszania się w jednym rytmie.

- RELAKSACJA
 

Podstawowe cele warsztatów: 
- wzmocnienie osobistego potencjału psycho-fizycznego
- pogłębienie świadomość relacji ciało - umysł
- uruchomienie/ wzmocnienie spontanicznej i twórczej ekspresji poprzez taniec i ruch
- dotarcie do wewnętrznej siły i równowagi poprzez kontakt ze sobą, swoim ciałem i ruchem, a także poprzez kontakt z innymi
- zwiększenie dostępu do pełniejszego odczuwania i wyrażania
- pełniejsze czerpanie z własnych zasobów

- uwolnienie napięć, stresu, relaksacja

Uwaga!
Z warsztatów mogą także skorzystać osoby pracujące lub przygotowujące się do pracy z ludźmi, np. w dziedzinie choreoterapii, psychoterapii, psychologii, terapii zajęciowej, pedagogiki i edukacji.

Prowadząca warsztaty: 
Justyna Torłop-Bajew – certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka psychoterapii tańcem i ruchem, nauczyciel w Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie, Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz w Zakładzie Tańca poznańskiego AWF-u.

 

Pobyt:
- Zakwaterowanie w 2, 3 i 4-osobowych sypialniach 
- 3 posiłki z deserem dziennie - wspaniała, ekologiczna kuchnia wegetariańska, zobacz: http://www.artystyka.eu/content/kuchnia
- do celów warsztatowych i do dyspozycji między warsztatami duża sala z widokiem na góry i mnóstwo zielonego terenu wokoło do rekreacji i wypoczynku 

Wypoczynek i relaks:
- między obiadem a kolacją czas wolny na spacery, leniuchowanie, zwiedzanie bardzo atrakcyjnych okolic
- w pobliżu zarówno górskie szlaki, lasy, łąki, jak i uzdrowiskowe kurorty
- możliwość korzystania z kąpieli w pobliskim jeziorze
- możliwość rozpalenia ogniska
- za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z seansu w olchowej saunie oraz z relaksacyjnych masaży (technika klasyczna)

Miejsce:
Gospodarstwo ARTYSTYKA położone jest na uboczu, nieopodal wsi Nowa Bystrzyca i Przełęczy Spalona (811 m n.p.m.) w pięknej, czystej i brzmiącej ciszą okolicy. Góry Bystrzyckie, w których się znajdziecie to wymarzone miejsce dla tych, co kochają bliski kontakt z przyrodą i niekoniecznie przepadają za towarzystwem licznych turystów. Góry są mało zaludnione, za to jeśli chodzi o zalesienie, to znajdują się w czołówce polskich pasm górskich. Atrakcyjne widokowo miejsce położenia Artystyki sprawi, że spędzicie tu czas kontemplując przyrodę i... siebie, zanurzonych w kojącej górskiej ciszy. A spotkani tu ludzie zapewne będą wolni od pośpiechu nerwowego świata. No i wykwintna kuchnia... Ach! Palce lizać! 
Pobliska Bystrzyca Kłodzka jest polską perłą (choć przez lata zaniedbaną, to obecnie nabiera blasku) średniowiecznej zabudowy. Liczne uliczki, przesmyki między kamienicami, wieże i kilkupiętrowa w dół i górę zabudowa na wzgórzu przywodzą na myśl starożytne włoskie miasteczka.

Cena:
- Koszt zajęć warsztatowych: 680 zł - przy wpłacie zaliczki w wysokości 400 zł do 30 kwietnia, po tym terminie 750 zł
- Koszt pobytu z wyżywieniem - 640 zł (płatne na miejscu w dniu przyjazdu)

W razie rezygnacji zaliczka zwracana jest tylko do końca maja.
Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat. Przed wpłatą zapytaj o wolne miejsca. Warunkiem przyjęcia Twojego zgłoszenia będzie też wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który otrzymasz drogą mailową.

Numer konta PKO BP: 11 1020 4027 0000 1602 0199 5034
Ośrodek Terapii Tańcem i Ruchem "Strefa Ruchu" – Justyna Bajew
Ul. Milczańska 54B/6, 61-248 Poznań 

Zapisy i szczegółowe informacje: 
Justyna Torłop-Bajew, tel. 792 238 205, 
info@strefaruchu.pl

PLAN ramowy dnia:
Dzień 1
- 17.00 do 19.00 przyjazd i zakwaterowanie
- 19.30-20 – obiado-kolacja
- 20.30-21.30 - spotkanie organizacyjno- integracyjne

Dzień 2-6
- 9.00- śniadanie
- 10.30-14.00 warsztaty
- 14:00 - obiad
- 14.30- 19.00 czas wolny (oprócz spacerów i wycieczek można skorzystać na miejscu z masaży, sauny, indywidualnych sesji terapeutycznych)
- 19.00 – kolacja
- 20.00- 22.00 – warsztaty

Dzień 7
- 9.00 - śniadanie
- 10.00-11.00 - zakończenie
- do 12.00 – wykwaterowanie, wyjazd

KADR5rzeźba1
justyna
ręce do góry1
KADR4
art1
 MG 8022
art2
 MG 8018
 MG 8487
 MG 3398
 MG 8410
 MG 8424