top of page

Kuchnia

Autorska, ekologiczna, aromatyczna, wegetariańska, różnorodna a zarazem zbalansowana. Sezonowa, z obowiązkowym dodatkiem eksperymentu. Taka jest kuchnia Kajetana, który w Artystyce jest Szefem kuchni. W jego sposobie gotowania przepisy nie istnieją, codziennie pojawiają się dania premierowe, tworzone pod wpływem chwili, inspiracji i wieloletniego kulinarnego doświadczenia. 
Bez wątpienia to kuchnia jest sercem naszego domu, a smak najbardziej rozpieszczanym zmysłem!

 

Naszą specjalnością jest kuchnia wegetariańska oraz wegańska, w jakości BIO.

 

Przygotowujemy potrawy odpowiednie do pór roku - pożywne i energetyczne. Wiosną wzbogacamy dania o dzikie nowalijki (młodą pokrzywę, czosnek niedźwiedzi, listki pierwiosnka i mniszka), latem o warzywa i owoce z naszej uprawy permakulturowej i z lokalnych zaprzyjaźnionych gospodarstw ekologicznych, o zioła z ogrodu i te dziko rosnące, różne odmiany sałat, jesienią o grzyby i owoce z sadu. Zimą do menu dołączamy kiszonki i przetwory z własnej spiżarni oraz rozgrzewające przyprawy. Kaj niezwykle starannie pilnuje najwyższej jakości składników, twierdzi, że tylko na takiej bazie można skomponować doskonałe smaki zdrowej kuchni!

 

Naszym gościom podajemy wyłącznie pieczone przez nas pieczywo - chleb na zakwasie łemkowskim, orkiszowe bagietki lub chlebki pita. Uczymy również jak samodzielnie piec chleb i dzielimy się zakwasem.  

Naucz się z nami piec chleb na zakwasie

Serwujemy ekologiczną kawę fair-trade w wersjach: espresso, americano, cappuccino, macchiato,

z ekologicznym mlekiem krowim lub roślinnym mlekiem dla baristów. Można również zamówić bezkofeinową kawę bio 100% z korzenia cykorii podróżnik, z mlekiem lub bez.

W naszej kuchni nie używamy białego cukru, pszenicy, roślin gmo, konserwantów i glutaminianu. 

Na życzenie przygotowujemy potrawy bezglutenowe, wegańskie lub uwzględniające inne ograniczenia dietetyczne naszych gości (koniecznie po wcześniejszym uzgodnieniu).

Ceny posiłków:

śniadanie i obiadokolacja (wersja wegetariańska): 140 zł 

śniadanie i obiadokolacja (wersja wegańska i/lub bezglutenowa): 150 zł 
dzieci do lat 10: -30% 

ceny nie dotyczą świąt i Sylwestra.

deser/deser wegański: 23-26 zł

kawa bio i fairtrade w zależności od opcji: 10 zł -20 zł

Gotujemy dla Was od czwartkowej obiadokolacji do śniadania w niedzielę. Prosimy o wcześniejsze uzgodnienie.

W pozostałe dni podpowiadamy, gdzie można smacznie zjeść w okolicy.

Posiłki można zamawiać podczas finalizacji rezerwacji wybranego apartamentu.

bottom of page