top of page

Okolica

Kotlina Kłodzka i Góry Bystrzyckie zachwycają nas o każdej porze roku! 

Podpowiemy Wam gdzie pójść lub pojechać, by rozkoszować się ciszą, dzikimi zakątkami, pięknem przyrody (i brakiem ludzi), a dokąd się wybrać, by odwiedzić najciekawsze atrakcje regionu i kogoś jeszcze spotkać. 

Co wolicie? Relikt epoki lodowcowej w postaci torfowiska z rzadkimi gatunkami roślin, czy czerpanie papieru w budynku starego muzeum? Ruiny zamku czy ekskluzywny pałac z restauracją? Mini browar czy podziemne bunkry po czeskiej stronie? Spacer w chmurach czy tajemnicze jaskinie? A może wyprawa nad górskie jezioro będzie spełnieniem marzenia o udanym pikniku? Narty w kurorcie czy trasy na biegówki? Rowery czy terenowe hulajnogi? Wyprawa na poziomki czy zakupy u lokalnego rolnika z certyfikatem eko? Ogród japoński, escape room czy skansen wsi sudeckiej? Górskie twierdze i podziemne korytarze pod miastem czy pontonowy spływ rzeką? A może jedyny w Polsce muzeum ognia i zapałek?  Wymieniać i wybierać można bez końca :)

Można też nigdzie z Artystyki się nie ruszać. Zaszyć się na tarasie z filiżanką pysznej kawy, wtulić w objęcia hamaku w sadzie, zdrzemnąć na kocyku na łące i "mieć to, co w życiu najświętsze - święty spokój"...

bottom of page